Volvo S40 Bakım Periyotları

Araçların da insanlar gibi belirli zamanlarda hastalanması söz konusu olabilir. Araçların arızalanmasına neden olabilecek birçok etken vardır. Bu nedenle belirli periyotlarda bakım, onarım ve tamiri yapılması gerekir. Araç düzenli olarak bakım yapıldığı zaman daha sağlıklı çalışır. Özellikle bazı yedek parçaların biçilen bir ömrü var. Bu yedek parçaların zamanı geldiğinde bakımı yapılmalıdır.  Kontrol esnasında yedek parçaların durumu incelenir. Değerlendirilir ve araç sahibine durumu bildirilir. Eğer diğer bakıma kadar idare edecek durumda ise onarım yapılır. Diğer Volvo S40 bakım periyodu zamanına kadar sorun çıkaracak bir arıza varsa mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Aracınıza belirli periyotlarda bakım yaptırmanız hem aracınızın ömrünü uzatacak, hem de daha iyi yol performansı sunacaktır. Ayazotoservis bu anlamda uzman ekibi ile size hizmet vermek için her zaman yanınızda. Volvo S40 bakım periyotları doğrultusunda aracınızı muayene ettirmeniz gerekir.

Ayaz Oto Servis’te Volvo S40 Bakım Periyotları

Araçlarda marka model aynı olmaksızın fark eden özellikler vardır. Bunlar sürüş tarzı, yol şartları gibi belirgin özelliklerdir. Zaman içerisinde arıza çıkarmaya müsait olan parçalar vardır. Bunların bakım zamanı geldiğinde mutlaka oto servise göstermeniz gerekir.

Periyodik bakım esnasında aracın durumu incelenir. Bu bakım sadece filtre ve motor yağını değiştirmek gibi bir şey değildir. Zaten bu yağların düzenli olarak değiştirilmesi gerektiği gibi iç aksanların kontrol edilmesi gerekir. Volvo S40 bakım periyotları da aşağıda ki gibi değerlendirilir.

Volvo S40 Periyodik Bakım ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

 

Volvo S40 bakım periyodu yaptırmak sizi ileride oluşabilecek arızalanmaların önüne geçmenizi sağlar.

Ayaz Oto Servis Volvo S40 Bakım Fiyatlandırması

Volvo S40 araç modeli için 17 çeşit alt seri numarası mevcut bulunuyor. Bunlar 1.6 d II, 1.6 d2 II, 1.6 I, 1.6 II, 1.8 I, 1.8 II, 1.8 i I, 1.9 Di I, 1.9 t4 I, 2.0 d II, 2.0 I, 2.0 II, 2.0 t I, 2.0 t4 I, 2.4 II, D4 II, T5 II, gibi….

Volvo S40 bakım fiyatları belirlenirken ilk olarak aracın model yılı, silindir hacmi, yakıt türü değerlendirmesi yapılır. Bu bilgiler doğrultusunda aracınıza bakım esnasında kullanılacak olan filtre grubu, motor yağı, motor yağının cinsinin ne olduğu belirlenir. Eğer ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bizi arayarak, ziyaret ederek anında ayrıntılı bilgiye ulaşma hakkına sahip olabilirsiniz.

Ayaz oto servis’te motor yağı değişimi, araç bakım periyotlarına uygun bakımlar ve filtre takımı kontrol edilir. Sizde aracınıza daha sağlıklı sürüş açısı kazandırmak için bakım, onarımı ihmal etmeyin.

Volvo S40 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA