Volvo S60 Bakım Periyotları

Araçtaki bazı yedek parçaların ömrü bir yere kadar dayanır. Bunu belirleyen en belirgin özellikler arasında kilometre ve zaman baz alınır. Kullanılan bu parçalar belirli periyotlar doğrultusunda aracın daha iyi çalışması ve sorun çıkarmaması için bakım yapılmalı veya değiştirilmelidir. Bu bakım ve kontrol her aracın farklı periyotları olduğu gibi Volvo S60 marka aracında farklı periyotları bulunur.

Aracınıza düzenli bakım yaptırmak, karşılaşılabilecek sorunların önüne geçilmesine, aracın sorunsuz çalışmasına ve ömrünü uzatmasında etkilidir.

Volvo S60 Bakım periyotları içerisinde araçtaki motor yağı değişimi ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava filtresi kontrol edilir. polen filtresinin ne durumda olduğu kontrol edilir. Eğer bir sonraki bakım zamanına kadar kullanılması uygun görülmüyorsa bu yedek parçalar yenisi ile değiştirilmelidir.

Ayazotoservis Volvo S60 Bakım Periyotları

Araçlarda marka ve model aynı olsa bile kullanım farklılığından dolayı farklı arızalar meydana gelebilir. Örneğin, kullanım şekli, yol şartları, iklim koşulları bu alanda çok etkilidir. Ayazoto servis olarak bu arızaların ortadan kalkması için belirli periyotlarda araç bakımı yaparak aracınızı ilk günkü gibi sorunsuz sürüş keyfi sunar. İlk olarak araç göz atılır ve araç sahibi ile değerlendirme sonrası sorunlar ortadan kaldırılır.

Peridiyodik bakım aracın düzenli olarak bakım yapılmasına oluşabilecek sorunların önüne geçilmesinde etkili olur. Fakat bu sadece aracın yağ değişimi ve filtre grubu ile alakalı bir durum değildir. Ayaz oto servis olarak bu anlamda Volvo S60 araçların peridiyodik bakımı esnasında aşağıda ki tabloda belirtilen tüm kontrolleri sağlar. Araç sahibine araç hakkında ayrıntılı bilgi verir.

 

Volvo S60 Periyodik Bakım ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

 

Arızaların önüne geçebilmek adına düzenli periyotlarda araç bakımınızı yaptırarak araç arızalarının önüne geçmiş olursunuz.

Volvo S60 Bakım Fiyatları

Volvo S60 modelinde 32 çeşit alt seri bulunmaktadır. 1.5 t2 II, 1.5 t3 II, 1.6 D2, 1.6 T4, 2.0 d2 II, 2.0 D3, 2.0 D4, 2.0 D4 II, 2.0 D5 II, 2.0 t I, 2.0 t II, 2.0 t3 II, 2.0 t4 II, 2.0 t5, 2.0 t5 Drive II, 2.0 t6, 2.3 t5 I, 2.4 d I, 2.4 d II, 2.4 D4 Awd II, 2.4 D5 I, 2.4 D5 II, 2.4 I, 2.4 t I, 2.4 t5 I, 2.5 t Awd I, 2.5 t I, 2.5 t5 Awd II, 2.5 t5 II, R 2.5 t Awd I, T3 II, T5 II,

Volvo S60 bakım fiyatı için öncelikle aracın model yılı, silindir hacmi, yakıt türü gibi verilerin bilinmesi önemlidir. Bu veriler doğrultusunda aracınızda kullanılacak olan filtre grubu, motor yağının cinsi ve motor yağı kapasitesine göre tespit edilir.

Ayazotoservis’te Volvo S60 için bakım fiyatı hesaplarken kullanılacak olan yedek parçaların fiyatlarını, kullanılacak malzeme fiyatlarını ayrı ayrı inceleme imkanına sahipsiniz.

Volvo S60 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA