Volvo s80 Bakım Periyotları

Arabaların periyodik bakım dönemleri geldiğinde ihmal etmeden tüm bakımlarının yapılması önemlidir. Her araba için model ve markasına göre geçerli olan belirli bir kilometre sınırı ve yedek parça ömrü vardır. Bu dönem ve zamanların günü yaklaştığında işini profesyonel yapan Volvo bakım servisine götürülmelidir.

Volvo S80 bakım periyodu için işinde uzman olan yetkili servise araçların gitmesi önemli bir detaydır. Aksi takdirde aracınıza uygun olmayan yedek parça veya motor kapasitesi bilinmeden yapılan motor yağı değişimi arabanızda başka sorunlara neden olabilir.

Ayaz Oto Servisi’nde Volvo S80 Periyodik Bakımı

Aracınızın bakımlarının yapılması ve arızalarının en kısa sürede tespit edilmesi hayat kurtarır ve yollarda size güvenli sürüş imkanı sağlar. Servisimizde çalışan ekibimizin her biri işinde uzman ve teknolojiyi takip eden dikkate önem veren ustalardır.

Volvo S80 araç bakımı söz konusu olduğunda arıza tespit ve onarımı en öncelikli görevleridir. Ayrıca olası sorunlara öngörülebilir bakış açısı ile bakar. Sonra çözüm odaklı hareketleriyle arıza oluşturabilecek tüm etkenleri teknolojik cihazlarla değerlendirir ve sorunları oluşmasına izin vermeden giderir.

Müşterilerin memnuniyeti ve güvenliği Ayaz Oto Servisi için çok değerlidir. Bu sebeple servisimiz bünyesinde yapılan tüm işler ve işlemler kayıt altında saklanır ve sonrası için ön bilgi geçmişine kolayca ulaşılıp deneyimli hizmet verilmeye devam edilir.

Volvo S80 Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Ayaz Oto Servis’e periyodik bakım zamanı gelen tüm araçlar genel bir bakımdan geçer. Bu bakım zamanlarının aksatılmaması aracı süren, araca binen ve trafik olan tüm bireyler için önemlidir. Çünkü servise gelen araçların önem teşkil eden parçaları kontrol edilir. Kullanım ömrüne ve ya kilometresine bakılır. Gerekli görüldüğü takdirde yenisi ile değiştirilir.

Tüm bu aşamalardan hatta fazlasında geçen arabalar ile trafikte güvenli sürüş sağlanır. Yakıttan da tasarruf edilmiş olur. Aracınızın sağlıklı ömrü de uzamış olur. Sorun çıkartma ihtimali olan parçaların başka parçalara zarar vermesi de önlenir. Araç içinde kullanılması gereken yedek parçalarda OEM onaylı yedek parçalar olmalıdır.

Volvo S80 Bakım Periyotları adı altında birçok değişim ve kontroller seri olarak yapılır. İlk olarak araç sahiplerinden araçlarının olası sorunları hakkında genel bir bilgi sağlanır. Bu bilgilerde genel bakım rutininde değerlendirilir.  Sonrasında aşağıda yer alan listedeki tüm kontrol ve değişimler yapılır. Volvo S80 Periyodik bakımı tamamlanan aracın genel durum bilgisi müşteriye aktarılır.

 

Volvo Xc90 2.4 D5 Bakım Periyotları ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava – Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

 

Periyodik araç bakımı fiyatını öğrenmek için aracınızın markası, model yılı, silindir hacmi, motor yağı cinsi ve motor yağı kapasitesinin ne kadar olduğu gibi bilgiler bilinmelidir. Bu bilgiler doğrultusunda fiyat belirlenir.

Volvo s80 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA