Volvo XC90 Bakım Periyotları

Düzenli yapılan Volvo XC90 Bakım Periyotları ile trafikte güvenli ilerlersiniz. Yolcu sağlığı ve aracınızın uzun ömürlü olması için periyodik bakımların düzenli yapılması büyük önem taşır. Her aracın belirli bir kilometre sınırı ve yedek parça ömrü vardır. Bu sebeple bakım dönemi gelen araçları düzenli kontrollerine götürerek gereken değişimler yapılmalıdır. Tüm bu yapılacak olan kontrol, ayar ve değişimlere periyodik bakım denilir. Her marka model aracın periyodik bakım dönemi farklıdır.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik bakım zamanı gelen Volvo XC90 model araçlar kontrol zamanlarını aksatmadan Ayaz Oto Servis’e geldiği takdirde aracın önemli parçaları doğru çalışır. Bu sayede bileşenlerindeki diğer makine parçaları da sorunsuz çalışacaktır. Bu sistemde ilerleyen araçlar ile güvenli sürüş sağlanır ve çıkması olası olan sorunların önüne geçilmiş olur.

Volvo XC90 Bakım Periyotları içeriğinde birçok kontrol ve değişim yapılmaktadır. Ayrıca bakım aşamasına geçmeden önce Ayaz Oto Servis’i ekibi araç sahibinden araçlarında oluşan sorunlar hakkında bilgilendirme yapmasını ister. Sonrasında yapılması gerekli olan tüm kontrol ve değişimler yapılır. Son kontrollerde bittikten sonra aracın durumu hakkında müşteriye genel durum bilgilendirmesi yapılır.

Yapılan tüm kontrol ve değişimler aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Listedekilerin her biri özenli ve dikkatli olarak yapılmaktadır.

Volvo Xc90 2.4 D5 Bakım Periyotları ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen

Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon

Kontrol

AKS Körükleri

Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba

Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı

Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları

Başları Kontrol

Listede yer alan tüm kontrol ve değişimler yapıldıktan sonra aracınız ile yolda daha güvenli ilerler ve yakıttan tasarruf sağlamış olursunuz.

Yetkili servislerde yapılacak olan periyodik bakım ve değişimlerde aracınızın modeline uygun olan ürünler ve yedek parçalar kullanılır. Aksi takdirde motorun kapasitesi bilinmeden yapılan motor yağı değişimi motorun zarar görmesine neden olur. Kullanılacak olan yedek parçalarda OEM onaylı yedek parçalar olmalıdır. Volvo XC90 peryodik bakım fiyatı ne kadar diye merak edenler fiyat bilgisi almak için araçlarının model yılı, motor yağı cinsini ve aracın silindir hacmi söylenmelidir.

Volvo XC90 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA