Volvo XC60 Bakım Periyotları

Her otomobilin bazı yedek parçalarının kilometre ve belirli bir süre ömrü bulunur. Bu süre ve kilometre sınırına ulaşıldığı zaman bu yedek parçalarının kontrol edilerek değiştirilmesi gereklidir. Yapılacak kontrollere ve değişimlere Volvo Xc60 bakım periyodu denilmektedir.

Düzenli olarak yapılan periyodik bakım, aracınızın daha uzun süre sorunsuz kullanılmasına olanak sağlar. Hem de sürüş emniyetinizi üst seviyelere alır.

Volvo Xc60 bakım periyodunda arabanın motor yağı ve yağ filtrelerinin değişimi yapılmaktadır. Hava filtresiyle polen filtresi ne durumda gözden geçirilir. Eğer sonraki bakıma zamanına kadar kullanılması uygun değil ise değiştirilir.

Ayaz Oto Servisi’nde Volvo Xc60 Bakımı Periyodu

Başkasının kullandığı araba sizin kullandığınız aracın markası ve modeli ile aynı olsa da yol durumları ile araç sürüş tarzı farklıdır. Bu sebeple araçlarda farklı zaman içerisinde farklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ayaz Oto Servisi, bu sorunları minimuma indirmek için periyodik bakımı öncesi araç sahibine kullandığı aracındaki sorunların ne olduğunu sorar.

Genel periyodik bakımda, otomobilin hali hazırdaki durumunu inceler. Fakat bu incelemede aracın sorunları sadece filtrelerini ve motor yağını değiştirmek ile anlaşılmaz. Bu sebeple Ayaz Oto Servis ekibi, Volvo Xc60 periyodik bakımı kontrollerinde aşağıda listelenen yerlerinde kontrolünü yapar ve aracın genel durumu hakkında araç sahibine bilgi verir.

Volvo Xc60 Periyodik Bakım ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

 

Volvo Xc60 markalı arabanıza yaptıracak olduğunuz düzenli periyodik bakımlarla ileri zamanlardaki muhtemel arızaları engellemiş olursunuz. Bu nedenle periyodik bakım dönemlerini aksatmamanız önemlidir.

Volvo Xc60 Bakım Fiyatı

Volvo Xc60 modellerinin 17 çeşit alt seri vardır. Bunlar;

  • 2.0 d3 II,-- 2.0 d4 Awd II,-- 2.0 d4 II,
  • 2.4 d/ d3/ d4 Awd,
  • 2.0 t, --2.0 t5 II, --2.0 t8 Hybrid Awd II,
  • D5, D5 Awd,
  • D3, D3 / d4, D4, --D4 Awd,
  • T6, T6 Awd,
  • T5, T5 Awd,

Volvo Xc60 peryodik bakım fiyatı ne kadar tutar öğrenmek için arabanın model yılı, yakıt türü ve silindir hacmi gibi özelliklerin bilinmesi gereklidir. Verilen bu bilgilerin doğrultusunda arabada kullanılacak olan filtreler, motor yağı cinsi ve motor yağı kapasitesinin ne kadar olacağı tespit edilmektedir.

Motor yağının arabadaki gerçek görevi sürtünmeyi ve aşınmayı engellemektir. Ayriyeten motorun sıcaklık seviyesinin yükselmesini engeller. Motordaki yağ bu görevi doğru olarak yapabilmesi için arabanın üzerinde yer alan motor üretim koduna uygun olan ürünlerin kullanılması gerekir.

Aracın bir yıllık bakım kilometresi dolmamış olsa dahi motor ömrü ve diğer yağlama sistemlerinin arızalanmaması adına motor yağı düzenli olarak değiştirilmelidir.

Volvo XC60 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA