Volvo XC40 Bakım Periyotları

Tüm arabalar belirli bir süreden sonra bakım kontrollerine gitmelidir. Çünkü araçlardaki yedek parçalar ömürlük değildir. Belirli aralıklarla o parçaların zaman aşımlarına ve kilometrelik ömürlerine bakılması gereklidir. Kullanım süresi dola ve ya değişim zamanı gelen parçalarda yenileri ile değiştirilmelidir.

Tüm bu kontrol ve değişim işlemlerine de Volvo Xc40 bakımı periyotları diyebiliriz. Arabanızın bakım periyotlarını aksatmadığınız sürece aracınız size uzun süre sıkıntı çıkartmaz ve yolda güven içinde gitmenizi sağlar.

 

Volvo Xc40 periyodik bakımlarında arabanızın motor yağı ile yağ filtresi değiştirilir. Hava filtresi ve polen filtresinin de durumuna bakılır. Değiş yapılması gerekiyor ise onlarda değiştirilir.

 

Ayaz Oto Servis’inde Volvo Xc40 Periyodik Bakımı

Aynı markalı ve ya modelli arabaya biniliyor olsa da her bireyin araba sürüş şekli ve yol şartları farklılık gösterir. Bu farklılık araçların bazı yerlerinde arızaların çıkmasına neden olur. Ayaz Oto Servis ekibi aracınızı bakıma almadan önce araç sahiplerini dinleyerek olası sorunları çözmeye odaklanır.

Bakım periyotlarında yapılması gereken bazı kontroller yapılır. Bu kontrollerin başında ilk tüm filtre takımlarına bakılır. Motor yağı değiştirilir. Ama tabiki bunlar aracın sağlık durumunu anlamaya yeterli gelmez. O nedenle aşağıda tabloda yer alan tüm kontroller sırasıyla yapılarak araç hakkındaki genel durum araç sahibine aktarılır.

Volvo Xc40 Bakım Periyotları ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

Düzenli yaptırılan Volvo Xc40 periyodik bakım ile sonraki zamanlarda karşılaşılacak arızaların önüne geçmiş olursunuz. Bu sorunları yaşamamak için bakım zamanlarını aksatmamak önemlidir.

 

Volvo Xc40 Bakım Fiyatları

Volvo Xc40 modelindeki arabaların 7 çeşit alt seri üretilmiştir. Bunlar;

  • 1.5 t3,
  • 2.0 d3,
  • 2.0 d3 Awd,    2.0 d4 Awd,
  • 2.0 t4,             2.0 t4 Awd,
  • T5 Awd,’dir.

Volvo Xc40 bakım fiyatları nedir öğrenebilmek için arabanın model yılı, yakıt cinsi, silindir hacmi gibi bilgileri bilinmesi gereklidir. Bu bilgiler ile araca uygun olan motor yağı kapasitesi, motor cinsi ve filtre grupları öğrenilir.

Her bir yedek parça ürün adı belirlendikten sonra Ayaz Oto Servisi’inde, her kalem bakım masraf ve fiyatlarını tek tek belirtilen listede görebilirisiniz.

 

Volvo Xc40 Motor Yağ Değişimi

Motor yağı motordaki parçaların birbirine sürtündüğünde aşınmasını önler ve motorun sıcaklığının artmasını engeller. Motor yağının bu önemli görevi yapabilmesi için araca uygun olan motor yağının kullanılması çok önemlidir.

Ayaz Oto Servisi Volvo Xc40 bakımı yapılırken, uluslararası kalite standartlarından olan ve aracın motor üretimine uygun API – ACEA – ILSAC motor yağı kullanır. Servise kontrole gelecek aracınızın 1 yıllık bakım kontrol dönemi gelmemiş olsa da genel yağlama sistemlerinin ve motor ömrünün uzun olması için yağ değişimlerinin yapılması gereklidir.

Volvo XC40 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA