Volvo V40 Bakım Periyotları

Arabaların bazı yedek parçalarında zaman aşım süresi ve kilometre ömrü olur. Bu zaman aşım süresi sonunda tüm yedek parçaların kontrolden geçmesi ya da değiştirilmesi gereklidir. Bu değişimler ve kontroller Volvo V40 bakım periyodu olarak nitelendirilir. Bakım dönemleri düzenli olarak yaptırılır ise araçların ömrü uzun olur ve sorunsuz kullanım keyfi sağlar. Ayrıca araba kullanmak daha güvenli ve emniyetli olur.

Volvo V40  bakım periyotlarında arabanın yağ filtresi ve motor yağı değiştirilir. Hava filtresinin ve polen filtresinin ne durumda olduğuna bakılır. Değişim gerekli ise durumu iyi olmayan filtre de değiştirilir.

 

Volvo V40 Bakım Periyotları Neden Önemli?

Arabaların marka ve modeli aynı olsa da kullanan kişilerin sürüş şekline ve yol şartlarına bağlı olarak araçlarda arıza oluşabilmektedir. Bu sorunları yaşamamanız için Ayaz Oto Servis ekibine araç sahipleri, araçtaki sorunlar hakkında durum değerlendirmesi yapmasını ister. Bakım ekibi de bu değerlendirmeler doğrultusunda oluşan sorunları giderir.

Bakım periyodları bir aracın var olan durumunu inceleme imkânı verir. Fakat durumlar yalnızca filtreleri ve motorun yağını değiştirmek ile anlaşılmaz. Bu sebeple ayaz oto servisi, Volvo V40 bakım periyotları kapsamında aşağıda listelenen kontrolleri de yaparak araçların genel durumu hakkında müşterilerine genel bilgi verir.

 

Volvo V40 Bakım Periyotları ve Kontrol Noktaları

Motor Yağı Filtre Değişim

Hava - Polen Filtresi Kontrol Değişim

Yakıt Filtresi KM Kontrol

Ön Balata Kontrol

Suspansiyon Kontrol

AKS Körükleri Kontrol

Direksiyon Körük Kontrol

Fren Hortumları Kontrol

Yakıt Hortumları Kontrol

Dış Lamba Sinyal Kontrol

Tüm Sıvı Sızıntı Kontrol

Akü Kutupları Başları Kontrol

Volvo V40 markalı arabanıza yaptırdığınız düzenli bakım periyotlarıyla ileri tarihlerde oluşabilecek olan genel arızaları engellemiş olursunuz. Bunun bilincinde olup Volvo V40  araç bakım dönemlerini aksatmamaya özen gösterilmelidir.
 

Volvo V40 Periyodik Bakım Fiyatı

Volvo V40 modelindeki arabanın altında 20 çeşit alt seri vardır.  Bunlar;

  • 1.6, 1.6 t4,
  • T4, T4 Awd, T4 Gtdi,
  • T5, T5 Awd,
  • 1.8, 1.8 i, 1.9 Di,
  • 2.0, 2.0 t, 2.0 t4, D2, D3, D4,
  • T2, T2 Gtdi, T3, T3 Gtdi,

Volvo V40 bakım periyodu fiyatları için arabanın model yılı, yakıt türü, silindir hacmi gibi bilgilerin bilinmesi gereklidir. Verilen bilgiler yönünde araçta kullanılacak olan filtreler, motor yağının sınıfı ve motor yağı kapasitesi belirlenir. Ayaz Oto Servisi’nde Volvo V40 bakım fiyatı hesaplanırken kullanılan her yedek parça ve kullanılan malzemelerin fiyatlarını ayrı ayrı görürsünüz.

 

Volvo V40 Motor Yağ Değişimi

Motor yağının görevi sürtünmeyi ve aşınmayı önlemektir. Hatta motorun sıcaklığının yükselmesini engeller. Motor yağının tüm bu görevleri düzgün olarak yapabilmesi için araca ait olan motor üretimin kalitesine ve modeline uygun olanların kullanılması gerekir.

Ayaz oto servis, Volvo V40 bakımı esnasında, uluslararası API – ACEA – ILSAC kalite standartlarında sahip olan ve aracın motor üretime uygun olan motor yağını kullanır. Aracın bir yıllık bakım kilometresi dolmamış olsa bile motor ömrünün uzaması ve diğer yağlama sisteminin arızalanmadan çalışması için motor yağının değişmesi gerekir.

 

Volvo V40 Periyodik Bakımında Oto Servis Seçimi

Arabanızı periyodik bakım hizmet noktasına emanet ederken; oto servisin TSE hizmet kalite belgesinin olup olmadığına ve 4077 sayılı Tüketici koruma kanunu kapsamında müşterine garanti veren işletme olmasına dikkat etmelisiniz.

Volvo V40 bakım periyotları, aracınıza uygun kalitede motor yağının kullanılması ve OEM onaylı olan yedek parçaların kullanılması arabanızın daimi performansı ve ömürlü olması için çok önemli bir detaydır.

 

Volvo V40 Bakım Periyotları
HEMEN
ARA